StartUp Projeler

Yetita Nedir?

Yetita sitelerin kullanıcılar tarafından eklendiği, kendine has kalite puanı ile aradığınız sonuçlara en alakalı cevapları veren, ilk etapta Türkçe Dizin olarak kurulup daha sonra mini arama motoru klasmanına geçerek sınıf atlayan, kendi big datasını oluşturarak hiçbir arama motorundan API almayan Türkiye’nin gururu Mini Yerli Arama Motorudur.

Özellikle SEO hizmetleri ile uğraşanların ve sitesinin diğer arama motorlarında yükselmesini isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir arama motoru iken 2019 mayıs ayı itibariyle son kullanıcıya açılarak V3 güncellemesiyle gönüllerde taht kurmayı başardı.

Bir hayli aktif kullanıcı bulunan Yetita şimdi StartUp projeler ile ilgilenen girişimcilerden yatırım almak için sunumlarına başlandı. Yetita Blog ile yazılan her yazı anında index alarak arama trendlerinde üst sıralarda yer almakta ve arama yapan kullanıcıya gerçek sonuçları sergilemektedir.

2016 yılında Hamza EROL ‘un DMOZ ‘a alternatif olarak ürettiği Yetita Türkçe Dizin, 2017 başlarında Emre ALABAŞ ‘ın yatırım yapması ile birlikte proje geliştirilmeye başlanarak, şuan ki mini arama motoru halini almıştır.

Siteyi ziyaret edin > yetita.com

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close