BlogE - Ticaret

E-ticarette 2020 Neden Daha Çok Önem Kazandı?

Evlerimizde mahsur kaldığımız 2020 yılının ilk yarısında e-ticarette 2020 neden daha çok önem kazandı sorusu ekonominin gündemine yerleşmiş durumda. Covid-19 salgını ile mücadele edilen günümüzde herkes yoğun biçimde sanal alışverişi tercih etmektedir. Hem dışarı çıkma zorunluluğu olmayışı hem de kolay biçimde gerçekleşmesi 2020 yılını e-ticaretin altın yılı olmasını sağladı.

Corona virüs gündeminin ülkemize ilk girdiği dönemlerde insanlar alışveriş yapmamaya bir süre direnebildiler. Fakat gerek ihtiyaçlar gerekse insanların evdeki vakitlerini internette geçirmeleri sanal alışveriş tabirinin ülkemizde patlamasına sebep oldu. Bu rahatlığın farkına varan çoğu insan e-ticaret sitelerinden yaptığı alışverişi sürdürmeyi tercih etti.

Daha önce hiç internetten alışveriş yapmamış insanlar ilk olarak marketlerin başlattığı evlere servis hizmeti ile sanal alışveriş ile tanıştı. Sonrasında internet üzerinden yapılan fatura ödemeleri ile e-ticarete alıştı ve son olarak sanal alışveriş ile beraber dışarı çıkmadan birkaç tuşlama ile en ulaşılamaz ürünleri kapısına kadar getirtmeyi başardı. Bu rahatlık günümüzde çoğu insan için artık vazgeçilmez bir durum haline geldi.

E-ticaret uygulamalarını ve sitelerini zaten kullanan insanlar ise bu kullanımlarını salgın süresince arttırarak devam ettirdi. Bu durumda durma seviyesine gelen ekonomik hareketliliğin yok olmasını engelledi. Çoğu firma normal satışlarının yanında e-ticaret uygulamaları ile satışlarını devam ettirebildi. Bu sebepler e-ticarette 2020  sorusunun adeta bir cevabı haline geldi.

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Close
Close