Güvenlik Kamerası Sistemleri

Güvende olma duygusu insanlığın başlangıcından bu yana süregelmiş en temel ihtiyaçlardandır.Güvenlik ve gözetleme ihtiyacı yanı görmek farkında olmak ve emin olmak aslında doğumla beraber başlayarak insanın ölümüne kadar devam eder.

İnsan kendini güvende hissetmesi içgüdüsel olarak en temel refleksidir. Görmek ve bilmek ister.Bizim içinde bulunduğumuz zaman ve sektör tamda bu ihtiyacın günümüzdeki zirvesidir.Gelişen teknolojiyle öncesinde çok varlıklı olan insanların ulaşabildiği güvenlik kamerası teknolojisi çok makul fiyatlarla halkın tüm kesiminde yoğun bir ilgiyle karşılaşmaktadır.

Artık sadece işyerlerine değil,apartmanlara, evlere ,dairelere de yoğun bir şekilde güvenlik kamerası hizmeti
vermekteyiz.Yaşadığımız süreçte toplumun büyük bir kısmı artık sehirlerde yaşamakta ve eski komşuluk kültürümüz zamanla malesef yok olmaktadır. Artık kimse(istisnalar dışında) aynı sitede veya apartmanda hatta karşılıklı kapı komşusunu tanımıyor. Buda merak ve korku uyandırmaktadır.İnsanlar artık komşularından bile emin olmak için dairelerinin kapı önlerine bina girişlerine ve koridorlar dahil tüm binaya güvenlik kamerası sistemi yaptırmaktadırlar.

Aslına bakılırsa güvenlik kamerası sistemi insanlara lüks ve füzüli gelmekte, fakat bir kere kullanmaya başladıklarında ve faydasını da katbekat gördükleri zaman artık bir daha vazgeçememektedirler.

Güvenlik ve Kamera Sistemleri Ümraniye

 

NEDEN; İlk başta hırsızlık olmak üzere yangın,su baskını ve inanın sel evet yanlış duymadınız sel örnek anlatmak gerekirse,

İstanbul, Beykoz, Küçüksu mahallesinde nalbur dükkanı işleten bir müşterimiz yağışlardan dolayı oluşan su baskınlarından aşırı derecede maddi zarara uğruyor ve dereyi takip etmesi gerekiyordu. Kendi bölgesine yağmur yağmasa bile yukarı bölgelerden gelen su, dükkanını ve deposunu sular altında bırakıyordu. Artık güvenlik kamerasıyla bölgeyi izleyerek ona göre tedbirli davranarak olası durumlarda kendini koruma altına alabiliyor.
Dahası akla hayale gelmeyecek durumlar maalesef taciz ve istismardan tutun gasp, yaralama ve cinayet, kavga, gürültüden tutunda dolandırıcılığa kadar varan durumlarda veya yanlış anlaşılmaya müsait olaylarda polis direk olarak kamera kayıtlarını istemektedir. Çünkü teşhis ve eşkal bu gibi adli durumlarda çok çok önemlidir.

Yangın sonunda itfaiye kamera kayıtlarını istiyor ve ona göre tutanak ve rapor tutuluyor.

Yine aynı şekilde yüzlerce binlerce olay ve adli vaka artık güvenlik kameralarıyla aydınlatılıyor ortaya çıkarılıyor.

İnternet bağlantısı sayesinde iş yeriniz ve evinizde olmanıza da gerek yok akıllı telefonunuzdan uzaktan bağlanarak anlık izleme yapabiliyorsunuz.

Bütün bu anlatılanların özeti olarak güvenlik kamerası lüks değil artık bir ihtiyaç haline gelmiştir.

UYUMAYAN GÖZÜNÜZ

AKIN BİNİCİ
AKIN BİLGİSAYAR ELEKTRONİK VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ
0536 577 95 28
aknbnc28@gmail.com
akinbilgisayarumraniye.com

Close