BlogDijital PazarlamaE - Ticaret

İnternet’ de Alışveriş Yaparken Neden n11 Tercih Edilir ?

N11 ’in en büyük özelliklerinden birisi tamamen kullanıcı odaklı olması ve her ne kadar pazar yeri olarak adı geçse de ve satışları genelde farklı farklı mağazalardan yapsanız da, n11’ in farklı bir stratejisi vardır.

Aslında şuan Türkiye’ de gerçekten pazarlamayı en iyi kullanan Pazar yerlerinden bir tanesi diyebilirim.

En önemli özelliği şu, alışverişinizi yaptıktan hemen sonra kendi panelinize bir mail geliyor, akabinde yine kendi panelinize iade butona çıkıyor ve artık ekstra bir güveniniz oluşuyor.

Ürünü sipariş verdiniz daha gelmeden İptal veya İade tuşuna basarak iade edebilirsiniz veya ürün geldikten sonra da iade edebilirsiniz. En büyük özelliklerinden bir tanesi bu, ikincisi ise ürün size teslim edildikten sonra hemen akabinde sizden yorum talep etmesi. Yorumunuzu yapar yapmaz size 5TL, 10TL yada farklı farklı kategorilerde kullanmak üzere 20TL, 30TL hatta bazı kategorilerde %10, %20 gibi indirim sunması ve bu indirimlerden kaynaklı olarak da satışlarının ciddi anlamda artması oluyor.

Eğer n11 kullanıcı iseniz %90 size gelmiş olan kuponları kullanırsınız ve sürekli kullanıcıları çeken bir yöntemdir. Çoğu alışverişler de ekstra kargo çıkabiliyor bu süreçte siz daha önceden alışveriş yaptıysanız 5TL, 10TL veya 20TL’lik bir kupon kodu sizin hesabınıza tanımlanmış oluyor.

Böylece kargo neredeyse size bedavaya gelmiş oluyor. Diğer özelliklerinden bir tanesi ise fiziki mağazalarda bulamadığınız veya çok pahalı bulduğunuz bir ürünü n11’ de %70’e varan gerçek bir indirimle alabiliyor olmanızdır. Zaten sürekli olarak size bildirim geliyor artı olarak da gece indirimleri olmakta, kategori yapısı olarak gerçekten de iyi ve genelde alışveriş reklamlarında da ağırlıklı olarak n11’ i görebiliyoruz.

 

Tags

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Close
Close