StartUp Projeler

Sermayesiz iş yapmak mümkün mü?

Çalışmak isteyen ama zaman noktasında sıkıntı yaşayan ya da hali hazırda bir işi olup da ekstra gelir elde etmek isteyen birinin ,  aile bütçesine  katkı sağlamak isteyen bir bayanın , ailesine yük olmak istemeyen üniversite öğrencilerinin  dahi kendi etki çevresini kullanarak başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan para kazanabileceği bir sistem,  Fitkur’un Fıstık Gibi İş Projesi. İnsanların kendi etkin çevresiyle iletişim kabiliyetlerini kullanarak para kazanabilecekleri bu sistemde sermayeye, ofise ,araca ihtiyacınız yok. Fitkur Kuru Yemiş  bunu kendisi hallediyor.  Firma  yönetimi ile konuştuğumuzda bu projenin nasıl ortaya çıktığını ,  niçin böyle bir projeye girdiklerini  söyle anlattılar:

“ Ülkemizde ekonomik sıkıntılar , ciddi anlamda maddi sorun yaşayan insanlar var. Büyük firmalar mecbur kalıp işçi çıkartıyor ya da insanlar kazandıkları paranın kendilerine yetmediğini , ekonomik anlamda her şeyin zorlaştığını  ve her şeyin  her geçen gün daha da pahalılaştığını,  alım güçlerinin  düştüğünü söylüyor. “Peki bunun için bizim ne yapmamız gerekir?” diye düşündük. Maalesef her yerde bir iş yeri açma, herkesi işe alma  şansımız yok. Ekonomik anlamda buna gücümüz yetmez.

Fitkur’un “Fıstık Gibi İş Projesi” , “ ”Her yere  bir iş yeri açmadan ama herkesin para kazanabileceği bir sistem nasıl olabilir?” düşüncesiyle  ortaya  çıktı.

Amaç , gerçekten ihtiyacı olup çalışmak isteyen azimli,  kararlı insanları hangi şartlarda olursa olsun çalışmaya teşvik etmek ve çalıştıklarında da onlara para kazandırmak.  Peki “Nasıl çalışacaklar?”.  Çok kolay! Bizimle çalışmak isteyenler  etki çevrelerini kullanarak kuru yemiş almak isteyen insanların , kuru yemiş siparişlerini bize ulaştırıyorlar. Firma olarak biz de siparişi adrese teslim ettikten sonra siparişi bize bildiren  kişiye,   sipariş tutarının yüzde beşini hizmet bedeli olarak veriyoruz. Kazancın sürekliliği için kişinin yapması gereken çevresindeki insanların, kuru yemişlerini Fitkur’dan almalarını , böylelikle Fitkur’un ulaşamadığı yerlere Fitkur’un ulaşmasını sağlamak. Sermaye , araç , sevkiyat derdi olmadan  bu insanları ,  bizim iş ortağımız olarak kabul ediyor ve teslimatını yaptığımız  ürün tutarının  yüzde beşini hizmet bedeli olarak kendilerine ödüyoruz.

Fitkur olarak toptan fiyatına parekende satış yaptığımız için onlar kendi çevrelerine  daha uygun fiyattan ürün aldırmış , kendileri de para kazanmış oluyorlar.

Onlar, sipariş  tutarının yüzde beşini hizmet bedeli olarak kazanırken Fitkur Kuru Yemiş olarak biz de daha geniş müşteri kitlesine ulaşma şansını yakalıyoruz. Böylelikle ticaretin  “kazan/kazan” prensinsibi gerçekleşmiş  oluyor.”

Fitkur ’un  yapmış olduğu bu çalışma,  eğer başarılı olursa gerçekten iyi bir proje.  Biz de bu projeyi sizlere duyurmak istedik.  Belki sizin de etrafınızda ve çevrenizde bu sistemde çalışmak ,  ek gelir elde etmek isteyen ve daha başarılı olabilecek,  yeni işler kurabilecek insanlar çıkabilir. Fitkur ’u ve yönetimini bu düşüncelerinden dolayı kutluyor , yapmış oldukları bu çalışmada başarılar diliyoruz.

 

Siteyi ziyaret edin,

Fitkur Kuruyemiş

Fıstık Gibi İş

 

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Close
Close