BlogTeknoloji

Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Apple Mac Pro

Apple, son dönemde oldukça çeken Apple Mac Pro bilgisayarının Türkiye fiyatını açıkladı. Tasarım konusunda rendeye benzetilen cihazın özellikleri oldukça dikkat çekici. Standart versiyonu ile bir araba alınabilen cihaz 42 bin TL etiketi ile dikkat çekiyor. Apple tarafından yapılan açıklamada cihazı en üst düzey versiyonu ise tam 420 bin TL olarak satışa çıkacağı bildirdi.

Apple Mac Pro Özellikleri

 

Apple Mac Pro her ne kadar dudak uçuklatan fiyatı ile ülkemizde satışa çıksa da özellikleri ile bu fiyatı hak ettiği biliniyor. Standart versiyon baz alındığında cihaz içerisinde 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci bulunuyor. 32 RAM miktarı ile satışa çıkan cihazın ekran kartı ise 8 GB Radeon Pro 580X olarak açıklandı. Özellikle Apple cihazlarının açılışının yavaş olmasından dolayı şikayet eden kullanıcılar için özel olarak üretilmiş 256 GB SSD cihaz içerisine entegre edildiği biliniyor.

Kullanıcılar ekstra ödeme yaparak bilgisayarın tüm özelliklerini dilediği gibi değiştirebiliyor. 32 GB, 48 GB, 96 GB, 192 GB, 384 GB, 768 GB ve son olarak ta 1,5 TB RAM cihaza takılabiliyor. 1,5 TB RAM Takmak isteyen kullanıcılar ekstradan 200 bin TL ödeme yapması gerekiyor.

Kullanıcılar aynı zamanda işlemcileri de seçebiliyor. Kullanıcılar ekstra olarak 3,3 GHz 12 çekirdekli işlemci için 8 bin TL, 3,2 GHz 16 çekirdekli işlemci için 16 bin TL, 2,7 GHz 24 çekirdekli işlemci için 48 bin TL, 2,5 GHz 28 çekirdekli işlemci için ise 56 bin TL ekstra ödeme yapması gerekiyor.

Kullanıcılar standart versiyona ek olarak farklı bir ekran kartı almak isterler ise ekstra olarak 32 GB Radeon Pro Vega 2 için 19 bin 200 TL, 2 adet 32 GB Radeon Pro için 41 bin 600 TL, iki adet 64 GB Radeon Pro Vega 2 Duo ekran kartı için ise 86 bin 400TL ödeme yapması gerekiyor.

Kullanıcılar bu özelliklerin yanı sıra SSD parçasını da kendisi seçebiliyor. 1 TB SSD Depolama için 3 bin TL, 2 TB SSD depolama için 6 bin 400 TL, 4 TB SSD depolama için ise 11 bin 200 TL ödeme yapması gerekiyor.

Apple aynı zamanda cihazın hem ayaklı hem de tekerli sürümünün de olduğu açıklandı. Ayaklı paslanmaz çelik cihazın için ekstra ödeme gerekmez iken tekerlekli paslanmaz cihaz için ise 3 bin 200 TL ödeme yapılması gerekiyor. Kullanıcıların eğer Afterburner karta ihtiyacı var ise ekstra olarak 16 bin TL ödeme yapması durumunda bu karta sahip olabileceği açıklandı.

Apple Mac Pro satın alan kullanıcıların kutusundan 1 adet Mac Pro, güç kablosu, USB-C, Magic Mouse 2, Magic Keyboard çıkacak. Fiyatlar ve özellikler baz alındığında uçuk bir rakam çıksa da tüm üst düzey parçaları satın alan bir kullanıcı olağan üstü bir cihaza sahip olabilecek.

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

İlginizi Çekebilir

Close
Close