Dijital PazarlamaİncelemeTecrübelerim

En İyi SEO Firmaları

SEO kavramını artık hem bireysel hemde kurumsal olarak, her zamandakinden daha iyi biliyoruz ve önemsiyoruz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak yayın amacı, ister bilgi paylaşımı, ister ticari kaygı olsun tüm web siteleri için artık hayati önem taşıyor.

Yazının öncesinde bir konuda dipnot düşmek isteriz, burada yer alacak firmalar organik olarak yani başından sonuna web sitelerinde seo açısından en uygun çalışmaları yapan firmalar olarak listelenmektedir. “SEO paketi, sitenizi uçuracak seo paketleri, zirveye götüren seo paketleri”  gibi tanımlarla hizmet veren firma ve bireysel çalışanlar bu listenin dışındadır.

SEO hizmeti, başından sonuna kadar web sitenizin tüm artı ve eksilerini analiz edilerek başlanması gereken zahmetli ve çok sabır isteyen bir konudur. O yüzden, bu alanda başarılarını ispat eden firma ve kişilerin, tecrübeleri sayesinde ülkemizde yeni yeni birçok seo uzmanı da yetişmeye devam ediyor.

Peki, kimdir ya da nedir bu firmalar ve kişiler? Listemizi araştırmalarımız neticesinde, ismi ile ön plana çıkan seo uzmanlarına yer vererek başlatıyoruz.

 

1 – Webtures – Kaan Gülten

Aynı zamanda Seohocası gibi ülkenin ilk seo alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti ve etkileşimli interaktif sitesinin de sahibi olan Kaan Gülten, Türkiye’deki bu alanda tartışılmaz en iyilerden birisidir. Kendisi, girişimkafası gibi girişimlere öncülük eden melek yatırımcı ve Vendor olarak da piyasa da isim yapmış birisidir.

 

2 – Buğra Yazar

2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer aldı. Kendisini SEO,  WordPress, Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama alanlarında geliştirdi.

İstanbul Kartal’da bir dijital pazarlama ajansında 5 yıl kadar çalıştıktan sonra hayali olan wordpress danışmanlık ajansını ve 2019 yılında Startup WordPress şirketini kurdu. Bu şirket ile wordpress’i tercih eden kurumsal firmalara ve kişilere SEO, Yazılım, Tasarım gibi konularda WordPress hizmetleri vermeye başladı.

 

3- Ayhan Karaman

Bireysel olarak başladığı bu yolda, halen kendi ekibi ile beraber tüm işlerin başında durmaktadır. Ayhan Karaman’da kendi web sitesi başta olmak üzere, birçok girişimi ile ülkemizde SEO ‘nun kitlesel gelişiminde katkısı olmuş isimlerinden birisidir.

 

4- Atalay Sıdar

SEO 101 kitabının da yazarı olan Atalay Sıdar, Simur Dijital ‘inde sahibidir. Birçok kurumsal referans sahibi olan Atalay Sıdar, halen aktif olarak düzenlediği toplantı ve seminerler ile SEO dersleri vermeye devam etmektedir.

 

5- Yiğit Konur – SEOZEO

SEOZEO ‘da tıpkı diğer seo firmaları gibi öncelikle kendi bilgi ve birikimini, bu alanda kendini geliştirmek isteyen meraklılarla paylaşarak büyümüştür. Yiğit Konur, bu alanda verdiği ders niteliğindeki seminerlerle, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana gibi birçok şehirde eğitimler vermiş ve vermeye devam etmektedir.

 

6- Celilcan Topçuoğlu

1999 senesinden beri, ülkenin en çok takip edilen ve çalışmaları ile örnek gösterilen kişilerinden olan Celilcan Topçuoğlu, aynı zamanda Google tarafından “ servislerin ve topluluğun gelişime en çok katkı sağlayan “ kişilerinden biri olarak lanse edilmiştir.

 

7 – Moradam

İlk kurumsal seo ajanslarından biri olan Moradam, şuan ülkemizde halen kullanımına devam eden ilk “ Google sıra bulucu “ uygulamasını da yapımcısıdır.

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close