Tecrübelerim

Letgo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eğer akıllı bir telefonunuz varsa, muhtemelen varlığı boyunca bir defa dahi olsa indirip incelediğiniz bir uygulamadan bahsetmek isteriz size.

Letgo, aslında çok basit bir kullanım deneyimi sunan ilan sistemidir. Mobil üzerinden kullanıldığı gibi, web üzerinden de entegre çalışabilmektedir. Onu diğerlerinden ayıran en büyük özeliklerden birisi ise,  ihtiyacınız olan herhangi bir eşyanın mutlaka çevrenizdeki birinin artık işine yaramadığı için satmaya çalışmasıdır. Yani ihtiyaç sahipleri hiçbir aracı olmaksızın birbirlerini bulabilmektedir.

 

Letgo’yu Google Play ve diğer uygulama konseptlerinden rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirdiğiniz andan itibaren, kısa bir üyelik açılışı yapabilirsiniz. Bu satıcı veya alıcı fark etmeksizin, güven veren bazı doğrulama işlemleri ile devam etmektedir.

 

Sonrasında, ister çevrenizde birbir çeşit satıştaki ürünleri inceleyebilir veya hemen size de bir satış yapabilmek için ilan açabilirsiniz.

Letgo’da satıcı profili olarak, dediğimiz gibi öncelikle güven verecek bazı doğrulama uygulamalarını gerçekleştirmeniz sizler için daha iyi olacaktır. SMS doğrulaması, sosyal medya hesap doğrulaması, mail adresi doğrulaması gibi.

 

Nasıl satış yapabilirim?

Letgo ‘yu indirip üyeliğinizi açtığınız andan itibaren, hem alıcı hem de satıcısınızdır.

Satış yapmak için; ürüne ait görselleri anında sistem üzerinden çekip yükleyebilirsiniz. Ardından kısa bir ürün yorumu, açıklaması şart tabi. Ardından fiyatını ve diğer belirtmek istediğiniz detayları ( Teklif usulü de fiyat alabilirsiniz. ) girerek artık ilanı onaya gönderme işlemini yapabilirsiniz. Kısa sürede, herhangi aykırı bir durum olmadığı takdirde ilanınız yayına hızlıca alınacaktır.

 

Uygun fiyatlı doping işlemleri ile satışınızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, kişilerden direkt gelen sabit ve manüel soruları da yanıtlayarak potansiyel müşterilerinizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

 

Nasıl alış yapabilirim?

İlginizi çeken bir ilana denk geldiğinizi varsayalım. Hemen, ilan sahibine bir mesaj ile ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, sistemin sunduğu standart sorular ile merak ettiklerinizi iletebilirsiniz. İsterseniz de, bizzat öğrenmek istediklerinizi karşı tarafa soru şeklinde bildirebilirsiniz.

Uygun bir anlaşma anında, en iyi yöntem sizler için yerinde alışveriş olacaktır. Bunu asla unutmayın. İki tarafın anlaşması halinde, yakın bir ortak nokta üzerinde görüşerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Hem ürünü açıklamalarda olduğu gibi inceleme şansınız olacaktır, hem de eğer varsa bir fark bizzat yerinde anında vazgeçme olanağınız olacaktır.

Dikkat edilmesi gerekenler neler?

  • Alıcı veya satıcı olun fark etmez, kesinlikle legal olduğunu düşündüğünüz ürünlerin alış ve verişini yapın.
  • Alıcı iseniz, kullanıcının güvenlik doğrulamalarına dikkat edin. Aynı şekilde, satıcının daha önce yaptığı satışlara da mutlaka göz atmalısınız.
  • Kargo, ön ödemeli, kaparo gibi durumlardan uzak durun.
  • Meblağsı yüksek alışverişlerde dâhil, tüm alışverişinizi birebir yani yüz yüze yapmaya özen gösterin.
  • Tutarsız, aldatıcı ilanları report ( Rapor ) etmeyi unutmayın.
  • Biraz gözünüzü açık tutmalısınız. Unutmayın ki, her alanda olduğu gibi böyle faydalı bir uygulamayı da dolandırıcılık faaliyetleri için kullanacak art niyetli insanlar olacaktır.

Elbette birçok benzer ve popüler ilan uygulaması var. Fakat, son zamanlarda özellikle ülkemizde de basın yoluyla yapılan reklamlardan ötürü, neredeyse herkesin bilgisi dâhilinde olan bu Letgo uygulamasının yeri ayrı.

Onu seviyoruz, bolca da kullanıyoruz. Sizlerinde Letgo tecrübelerini, yorumlar halinde diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşmanızı rica eder, iyi kullanımlar dileriz.

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close