Dijital Pazarlama

Tanıtım Yazısı Nedir, Neden Satın Alınır?

Sitelerin seo çalışmalarında, vazgeçilmez bir yöntem varsa; bu kesinlikle tanıtım yazısıdır. Tanıtım yazısı, son zamanlarda otorite sitelerin potansiyellerinden faydalanmak isteyen daha küçük çaplı kurumsal ve kişisel sitelerin tercih ettiği bir çalışma şeklidir.

Otorite sitelerin günlük ziyaret hacimleri, tanıtım yazısını bir nevi hem backlink hem de reklam bülteni tarzında değerlendirilir tanıtım yazısı. Markanız, ürünleriniz için genelde tanıtıcı bir pazarlama metni gözüyle bakabilirsiniz.

Hizmet ve sitelerinizin tanıtım yazılarına, daha çok yapılan iş veya yayın ilkesinin detaylarına değinmeniz daha doğru olur.

Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanmalı?

 

Bir görsel, onlarca sayfadan daha çok şey anlatır aslında. O yüzden, her içerik çeşidinde olduğu gibi; yazının odak noktası olan ürün, hizmet veya detayları içinde barındıracak hoş bir görseli yazıyla beraber kullanabilirsiniz. Sonrasında; ürününüz veya hizmetinizin insan hayatında ne gibi kolaylıklar getirebileceğinden,  varsa benzer ürün ve hizmetlerden farkına değinerek devam edebilirsiniz.

Giriş, gelişme ve sonuç mantığı tüm makalelerin temeli olduğu gibi, tanıtım yazılarınız içinde ciddiyet ve kurumsallık niteliği kazandıracaktır.

Anahtar kelimelerinizin 3-4 adetten fazla kullanılmaması, daha çok bir çırpıda gerçekten konunun ne olduğunu karşı tarafa anlatabilecek kısa, net ve tutarlı bir anlatım diline dikkat edilmesi çok önemlidir.

Seo uyumlu tanıtım yazısı hazırlarken, yukarıdaki kuralları uygulamanız size uzun vadede ciddi bir backlink ve ziyaretçi dönüşü kazandıracaktır.

Neden Satın Alınır?

Tanıtım yazısı; uzun vadeli bir seo yatırımıdır. Şöyle ki; ücretli olarak aldığınız her tanıtım yazısı site içerisinde sabit bir içerik olarak uzun süreler yayında kalır. Kalıcı bir bağlantı, otorite bir tanıtım şekli olarak görebilirsiniz. Sitenizi ziyaret edeceklere, öncelikle hakkınızda kısa bir bilgi sunumu yaparak; ne arayarak gelmeleri konusunda yardımcı olursunuz.

Satın alırken, şu konulara da mutlaka dikkat etmelisiniz;

* Alım yapacağınız sitenin spam score oranı 7’yi geçmemeli.
* DA ve PA ( Alan Adı ve Sayfa Otoritesi ), 20’nin üzerinde olmalı.
* En az 6 ay sabit yayınlama olanağı sunulmalı.
* Özellikle, yayın ilkenize uygun içeriklerin olduğu siteleri tercih etmenizde fayda var.

Tanıtım yazısı neden satın alınmalı sorusunun yanıtını, umarız en detaylı biçimde sizlere ulaştırabilmişizdir.

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close