StartUp Projeler

Evimi Tasarla online ev tasarım portalı Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

Pozitif Mimarlık kurucuları Yüksek Mimar Banu Hatipoğlu ve İnşaat Yüksek Mühendisi Ebru Tamer, evimitasarla.net online ev tasarım portalı girişimiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Kurucu ortaklar, online tasarımın işleyişini ve sistemin sağlayacağı kolaylıkları yenilikçi bir bakış açısıyla değerlendiriyor.

 

Konut iç mekanları ağırlıklı olmak üzere, ofis, restoran, sağlık ve ticari birimlerin iç mimarisine imza atan Pozitif Mimarlık kurucuları, konut iç mekan tasarımını online bir platform olan evimitasarla.net ’e taşıyarak, tasarımda yeni bir dönemin başlamasına ön ayak oluyor.

Online alışverişin ortaya çıkışıyla birlikte pek çok sektörde atılım yapan online hizmet, ev dekorasyonu alanında da kendini gösteriyor. Küçük bir bütçeyle evinde mekansal değişimler yapmak isteyenler için düşünülmüş bu hizmet ile, müşteri-mimar ilişkisi yüz yüze gelmeksizin yaşanıyor ve belirlenen kriterler hayata geçilerek müşteri ihtiyaçları doğrultusunda mekanlar tasarlanıyor.

 

Ev dekorasyonunda yenilik yapmak isteyen ancak buna yeterli bütçeyi ayıramayanlar için emek verilmiş ve kaliteli bir dekorasyon altlığı oluşturmanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Banu Hatipoğlu, projelendirmede kullanıcı odaklı yaklaşımlarını şöyle ifade ediyor: ‘‘Her bütçeye uygun dekorasyon malzemeleri ve uygulayıcı bulmak mümkün ancak ‘iç mimari tasarım’ konusu bugüne kadar çözümsüzdü. Örneğin mutfak tadilatı için, mutfak firmaları kendi mimari kadroları ve ürünleri çerçevesinde bir tasarım ortaya çıkarıyorlar ve ona uygun tezgah ve seramik konusunda yardımcı oluyorlar. Ancak söz konusu diğer yaşam alanları olunca ve işin içine  perde, halı, mobilya ve aksesuar girince durum farklılaşıyor.’’

 

Zamanın çok kıymetli olduğunu düşünen kurucu ortaklar, kısa sürede ve kaliteli bir iş çıkarma fikriyle hareket ediyor. Buna karşılık kullanıcılara, ‘Ücretsiz Tavsiye’ dışında ‘Duvar Tasarımı’, ‘Tazelenme Paketi’ ve ‘Hepsi Bir Arada Paketi’ seçeneklerini sunuyor.

 

Eve neşe katan renkli duvarlar

Sitenin “Duvar Tasarımı“ paketi; TV duvarı, yatak başı duvarı, kitaplık duvarı, antrelerde dresuar-portmanto duvarı gibi tek bir duvar bazında gerçekleştirilmesi istenen tasarımlar için uygun maliyetle pratik çözümler sunuyor. Çalışma sonunda kullanıcıya teslim edilen ürünler; ölçülü olarak projelendirilmiş duvar tasarımı (2D), alışveriş listesi (dresuar, kitaplık, tablo, yatakbaşı vb.) ve ürünlerin bir arada kullanımıyla kolaj haline getirilen esinlenme panosu. Çalışma kullanıcıya online teslim ediliyor, ancak bir revizyon hakkı ve EvimiTasarla ekibiyle iletişim hakkı da bulunuyor.

 

Evini yenilemek isteyenlere ‘tazelenme paketi‘

Sitenin ‘Tazelenme Paketi‘, mobilyalar değiştirilmeksizin mekandaki aksesuarların değişimi ve yenilenmesi, duvar boyası, zemin kaplaması ve ev tekstil önerileri için ekonomik ve pratik bir çözüm. Kullanıcıya teslim edilen proje ürünleri şöyle; ölçülü yerleşim planı, ürünlerin fiyat, kod ve adres bilgilerini içeren alışveriş listesi ve ürünlerin bir arada kullanımlarını gösteren kolaj niteliğindeki esinlenme panosu. Gönderim online yapılıyor, bir revizyon hakkı ve tasarım ekibiyle iletişim imkanı sağlanıyor.

 

Kapsamlı iç mimari hizmeti ‘hepsi bir arada paketi‘

Sitenin ‘Hepsi Bir Arada Paketi‘ ise genel tasarım paketleri içinde en kapsamlı olanı. Mekanını tamamen yenilemek isteyenler, yeni bir eve taşınacak veya mobilyalarını tamamen yenileyecekler için ideal bir paket. Tasarlanan ürünler kullanıcıya ücretsiz kargoyla ulaştırılıyor. Teslim edilecek proje ürünleri ise şunlar: Ölçülü yerleşim planı, detaylandırılmış alışveriş listesi, ürünlerin bir arada kullanımlarını gösteren iki adet esinlenme panosu, mekana özel hazırlanmış 3D görseller ve tasarımcıdan kullanıcıya özel dekorasyon önerileri niteliğinde tasarımcı mektubu. Revizyon ve süreçte iletişim hakkı bu pakette de yer alıyor.

Evimitasarla.net, zaman ve bütçe konularının haricinde iyi bir yaşam alanına sahip olmak isteyen ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen kişiler için de kolaylık sağlıyor. Ebru Tamer bu konuyu şöyle örnekliyor: ‘‘Kişi bir duvar saati beğeniyor, düşündüğü büfenin üzerine yakışır mı, başka yere mi koymak gerekir acaba derken bunalıyor. İşte tam bu noktada sanal ortamda alacağı yardım hem uygun hem de pratik olacağı için aklında iç mimarlık konusunda destek almak yokken hizmet ayağına geliyor.’’

 

Amerika’da çok yaygın olan bu sistemi girişimci ruhla Türkiye’ye taşıyan iki kadın ortak, uzmanlık alanlarını online ortamda herkesin kullanabileceği bir hizmet sahasına dönüştürme hedefiyle yola çıktıklarını ifade ediyor ve ekliyor: ‘‘Titizlikle hazırlandık, kullanıcıların zevkle vakit geçireceği, kullanımı kolay, eğlenceli, ve sürekli gelişen bir site yaratmak istedik. Geliştirmeye devam ediyoruz ve EvimiTasarla.net öyle bir tutku oldu ki bizim için, ileriki yıllarda daha iyi, daha hızlı, daha güzel nasıl olur diye sürekli kafa yoracağız.’’

 

SİTEYİ ZİYARET ET >>>

 

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close