BlogTecrübelerim

Kazandırma İhtimali Yüksek Olan Girişim Alanları

Günümüzde oldukça yaygın bir hale gelen kendi işini kurma fikirleri, farklı sektörlerde ve dallarda da kendini göstermeye devam ediyor. Girişimcilik alanının çok farklı yerlere evirilmesi neticesinde pek çok yeni alan da piyasada yerini almaya başlamıştır. Kazandırma ihtimali yüksek olan girişim alanları da günden güne değişiyor ve gelişiyor. Gelin son zamanların en revaçta girişimcilik fikirlerine daha da yakından bakalım.

KÖYDEN KENTE GÖÇÜN ETKİSİ: ORGANİK GIDA PAZARI

Girişimcilik alanı denildiğinde ilk akla gelen sektör şüphesiz ki gıda sektörüdür. Kent yaşamının fazlasıyla gelişmesi sonucunda tarıma yönelik yapılan çalışmalarda büyük oranda azalma gözlemlenmiştir. Bu durum kent yaşamının büyümesine ve yeni metropol kentlerin ortaya çıkmasına yararken bir diğer yandan da organik gıdalara olan ulaşımı da sekteye uğratmıştır. Dolayısıyla kent nüfusunun büyük bir kısmının taze ve organik tarımsal ya da hayvansal gıdalara erişimi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu durum organik gıda sektörünün kente uygun hale getirilmesine yol açmış ve pek çok gıda alanında hizmet veren organik gıda pazarları açılmaya başlanmıştır. Hem tarımsal hem de hayvansal gıdaların bu pazarlarda satılmaya başlanması da yepyeni bir girişimcilik kolunun doğmasına sebebiyet vermiş ve bu alanda çalışmalar yapan kişiler yüksek oranda kazanç elde edebilmişlerdir.

E – TİCARET: EKONOMİNİN EVİRİLDİĞİ NOKTA

Girişimcilik alanında oldukça aktif bir şekilde ilerleyen bir sektör olan e – ticaret, ekonominin ve ticaretin yeni yeni evirildiği bir nokta haline gelmiştir. Aktif bir şekilde hizmet veren e – ticaret siteleri SEO uygulamaları vasıtası ile arama motorlarının önerdiği siteler haline gelmiş ve bu da bahsi geçen sitelerin ticaret alanında aktif bir şekilde yer almasına katkı sağlamıştır.

E – ticaret alanı oldukça geniş kapsamlı bir alan olup, her türlü hizmetin verilebildiği bir sektördür. Bu tip sitelerde satışı yapılan ürünlerin her daim iyi bir sunuma sahip olması ve internet kullanıcılarına ulaşabilmeleri adına başarılı bir anahtar kelime çalışmasının da yapılması gerekmektedir.

İnternetin günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmesi durumu da e – ticaretin yolunu açmış ve daha uzun yıllar boyunca da bu kavramın ekonomide sağlam bir şekilde barınmasına yardımcı olacağı aşikardır. E – ticaret sitesi açıp gerekli SEO uygulamalarını işleme sokarak dilediğiniz ürünün satışını ve pazarlamasını yapabilirsiniz.

YENİ BİR TREND: SPOR MERKEZLERİ

Girişimcilik örneklerinden en başarılısı olan spor merkezleri, artık yepyeni bir furya haline gelmiştir. Büyük ya da küçük kentlerin pek çok noktalarında yer alan bu spor merkezleri, gerek sosyal medyanın gerekse de sağlıklı yaşama bilincinin vermiş olduğu destekle büyük ölçüde mantıklı bir girişimcilik alanı olarak görülmektedir.

Spor merkezi açarken dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise iyi bir sermaye birikiminin olması gerektiğidir. Bu alan öncelikle biraz masraf yapılmasını gerektiren bir alandır. Fakat spor merkezinin işlevsel bir hale getirilmesinin ardından ilk etapta yapılan masrafın kısa sürede çıkartılması da oldukça mümkündür.

Spor merkezi açmak için ortaklık kurabilir ya da elinizde varsa yüklü bir sermayeyi bu alan yöneltebilirsiniz. Gerekli ekipmanlar sağlandıktan ve pazarlama taktikleri uygulandıktan sonra bu işten kar elde edeceğiniz neredeyse garantidir.

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close