Dijital Pazarlama

Neden Blog Yazmalıyız?

Peki, biz size soruyoruz, neden blog yazmayalım ki? Hayata dair birçok deneyimin insanlarla paylaşımı sayesinde durmaksızın bilgi edinebiliyoruz.

Bloglar, son yılların internet içerikleri arasında şüphesiz en çok dikkat çeken ve takip edilenleri arasında. Özellikle, kendine has yazım dili ile ziyaretçilerine zevkli bir okuma tecrübesi yaşatan oldukça popüler bloggerlar aldı başını gidiyor. Genel olarak bir kulvarda ilerleyebileceğimiz gibi, genel blog olarak da oldukça geniş kitleleri peşimizden sürükleyebiliriz.

Popüler medya diye tabir edilen birçok televizyon kanalı ve yayın/basım organları olan gazetelerde dahi; beğenilen blog yazarlarına sıkça rastlayabiliyoruz artık. Gezi, moda, dekorasyon, diyet ve sağlık alanında genel olarak kadın internet kullanıcılara hitap eden blogların fazlalılığı dikkatinizi çekiyor mu? Çünkü genel olarak kadın internet kullanıcılarının, sıklıkla ziyaret ettiği kategoriler olarak görebilirsiniz bu tarz blogları.

Peki, blog yazmak bize ne kazandırır?

 

Yazarak rahatlama, bir nevi terapi. Kalemi kuvvetli olan birçok kişi, şuan kendi çapında zaten bir blog sahibi. Ayrıca, bir nevi kendi dünyanızın dijital merkezidir bloglar. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan her konu, her video, her şarkı sözü, her şiir, her görsel bu bloglarınızın içerik zenginliğidir. Birde bu kabiliyetlerinizi, ufak kazançlara da çevirebilirsiniz.

Kazanç sağlamak amacıyla açılan her blogun, özellikle Google Adsense ve benzeri reklam networklerinden, sponsor içerik yayınlarından ve ufak reklamlardan kişi zaman ciddi kazançlar elde ettiğine şahit olabiliyoruz.

Neden blog yazmalıyız sorusunun yanıtı biraz daha belirginleşti sanırım zihinlerde. Kendi dünyamızı, kendi ellerimizle yaratabileceğimiz bir fırsat. Aynı zamanda, bu dünyadaki emeklerimizin karşılığını da alabiliyoruz.

Blog yazarlığında da, belirli birkaç kural vardır. Bunlardan biri özgün bir içerik üretimidir. Kopya içerikleri, ne ziyaretçi nede internetin piri Google sever. Bu açıdan, olabildiğince kendi cümleleriniz ile en dikkat çekici konuları irdelemeye dikkat edin.

Yazacağınız her yazı, sizlere ziyaretçilerinizden gelecek olumlu-olumsuz geri dönüşlerine de sebep olabilir. Her zaman, iyisine de kötüsüne de hazır olmanızda fayda var. Mutlaka farklı bakış açıları deneyin. Rutin, sıradanlaşmış kalıplar yerine, biraz daha gündelik hayatın içinden yazmaya çalışın.

Tags

Hamza EROL

AyrimNet Web Çözümleri E-Ticaret & Dijital Pazarlama Danışmanı

İşinize Yarayabilir

Bir cevap yazın

Close